סדרת הקרנות דוקאביב ברביעיית פלורנטין

סדרת הקרנות דוקאביב ברביעיית פלורנטין

סדרת סרטי דוקאביב ברביעיית פלורנטין:
מוזיקה ואופנה בעיר הגדולה
הכניסה חופשית בהרשמה מראש

13.1.16 ב- 20:30
פרינסס שואו (ישראל 2015, 80 דקות)
בימוי: עידו הר
הקרנת בכורה תל אביבית של הסרט שכבש את לב הקהלים ברחבי העולם.
מביתה שבשכונת עוני בניו אורלינס, קריירה בינלאומית כזמרת נראית לסמנתה כמו חלום רחוק. עד שקותימאן, המוזיקאי הישראלי המצליח שמחבר סימפוניות מקטעים שאנשים העלו לרשת, נתקל בשירים שלה ב-YouTube.

צילום: עידו הר

14.1.6 ב- 20:30
שיחת סלון בנושא "האבולוציה של הסטייל" עם שלי גרוס וסהר שליו.
שלי גרוס (מחברת "החיים ומה שלבשתי" ובעלת הבלוג "המלבישה") וסהר שלו (לשעבר מבעלי "הגרסונייר" ועורך האופנה ב"ידיעות אחרונות") ידברו על איקונת האופנה אייריס אפפל (גיבורת הסרט "אייריס") ועל בגדים ואנשים: איך אופנה משחקת על זהויות אינדיבידואליות והומוגניות, איך פשוניסטות אמיתיות מתלבשות, אספנות מול אגרנות, אופנה גבוהה ואופנה מהירה ועד כמה אובססיה (לא חשוב למה) חשובה בעידן המודרני.

21:00 הקרנת הסרט אייריס (ארה"ב, 2014 78 דק')
בימוי: אלברט מייזלס
סרטו האחרון של הדוקומנטריסט האגדי אל מייזלס מחבֵּר בין הקולנוען בן ה-88 (שנפטר לפני כשנה) לאייריס אַפּפֶל פאשניסטה ססגונית ושנונה בת 93, היתה נוכחות יוצאת דופן בסצנת האופנה הניו-יורקית במשך עשורים רבים אך יותר מאשר סרט על אופנה, זהו שיר הלל ליצירתיות ולהשפעתה של הרוח החופשית על ההשראה. הסרט מתעד אישה מיוחדת במינה שהתשוקה שלה לאופנה, אמנות ואנשים, היא מעיין חיים נובע שמזכיר לנו שלבוש, כמו גם החיים עצמם, הם ניסוי. סרטו האחרון של הדוקומנטריסט האגדי אל מייזלס שנפטר לפני כשנה.

צילום: סרטי מגנוליה

16.1.16 ב- 20:30
דיור ואני (צרפת, 2014, 89 דק')
בימוי: פרדריק טצ'נג
הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של "דיור", בית האופנה החלומי, שהוקם בשלהי שנות ה-40. ב - 2012, כשהוכרז כי ראף סימונס, מעצב בלגי שנתפס כמינימליסט, אלמוני יחסית עד אז, ימלא את כיסא המנהל האמנותי, לא מעט גורמים בעולם האופנה הרימו גבה. לסימונס היו שמונה שבועות בלבד כדי ליצור את קולקציית הביכורים שלו ב"דיור". הסרט חושף את תהליך העבודה המרתק של סימונס, החיפוש אחר מקורות ההשראה, התפירה, המתחים, הקשיים והתוצאה הסופית: תצוגת אופנה שאפתנית להפליא ומרהיבה ביופייה.

צילום: dogwoof

מספר המקומות מוגבל!
להרשמה- היכנסו ל"עכבר העיר" ולחצו על דוק אביב ברביעיית פלורנטין.

www.mouse.co.il

לפרטים נוספים בפייסבוק "רביעיית פלורנטין-4florentine "
או בטלפון- 03-6285300
כתובת: שלמה 43, ת"א – רביעיית פלורנטין, חלל התערוכות המרכז
פתיחת דלתות 19:30
הכניסה חופשית, בהרשמה מראש