"עוף החול"- Phoinix תערוכה של האמנית שריתה פלד

"עוף החול"- Phoinix

האמנית שריתה פלד יוצרת בפלדה

אוצרת: הילה תדמור

17 – 23 באוגוסט במתחם "רביעיית פלורנטין" בתל אביב

ב17 באוגוסט תפתח במתחם "רביעיית פלורנטין" תערוכה חדשה של האמנית שריתה פלד (Sarita peled) אשר יוצרת בפלדה. בתערוכה "עוף החול" יוצגו 8 פסלי פלדה.

"עוף החול הוא ציפור האש הקדושה. ציפור הממחזרת את חייה וכל סוף אצלה הוא התחלה חדשה. קמה מן העפר חכמה חזקה ויצירתית יותר, עם אפשרות לצמיחה ,פריחה וריפוי אין סופיים. שריתה פלד גם היא כעוף החול, יוצרת מתוך האש, עובדת על חזרתיות וחיבורים. הכל התחיל מקיפולי האוריגאמי שיצרה עם בנה הבכור.  פלד, בדרכה המיוחדת ,הפכה את האוריגמי ,קיפולי הנייר הקלסיים והיפנים, קיפולי הנייר העדינים, לקיפולי פלדה , לקיפולים של עוצמה אישיים משלה." אומרת האוצרת, הילה תדמור (hila tadmor  (

היצירתיות והחזרתיות, המורכבות והדיוק בשילוב הכיוונים השונים שמאפשרים נקודות מבט שונות וזוית ראיה אחרת  גרמו לאמנית לצאת לדרך של ניסוי ותהייה. שינוי הפרופורציות הכפלת צורות ומבנים, היפוכים, ריקנות ומלאות מעסיקים ומרתקים את שריתה מאז ומתמיד ובתערוכה זו נתנה לזה ביטוי .

שריתה שכל חייה נשמה וחיה אמנות ,ממוסיקה, ריקוד ועד אדריכלות ועיצוב פנים.חיה בנגב מתוך ציונות, הקימה יחד עם בעלה את  משרד "אקודיזיין" ,משרד לאדריכלות ועיצוב פנים. בשנים האחרונות החלה ליצור ולהביע את עצמה בצורה אינדיבידואלית המיוחדת לה. בדיקת גבולות ופריצת מסגרות תמיד ליוו אותה ,העבודה בידיים והטכניקה של האש עם הפלדה מחברים אותה ליסוד החיים.  מחברים אותה למקום הראשוני והבסיסי שלה. לזוית הראיה השונה והייחודית שלה.

"עוף החול" זוהי תערוכת הביכורים של שריתה פלד.
תערוכה שמביאה מקום חדש של צמיחה שבו נמצאת האמנית ,תערוכה על סקרנות, פריצת גבולות, תעוזה, עוצמה , ונוכחות.

www.saritaart.com

אירוע הפתיחה יתקיים ב17 באוגוסט בשעה: 19:00.

תערוכת עוף החול תוצג בין התאריכים: 17-23 באוגוסט 2017 במתחם רביעיית פלורנטין ברחוב מעון 3 בתל אביב.

שעות פתיחה: א-ד 17:00-22:00, יום שישי 10:00-14:00, יום שבת: 11:00-15:00

הכניסה חופשית.

לפרטים נוספים: קרנית בסון, 052-4299441

חלל התערוכות

רביעיית פלורנטין- מעון 3, תל אביב

logologo