תביעה לנכות כללית מעבודה

אנשים הולכים לעבודה על מנת להרוויח כסף ולממן את כול חייהם, אך לפעמים דווקא העבודה היא זאת שפוגעת בהם. תאונות עבודה או מצבים רפואיים הנגרמים כתוצאה מהעבודה עצמה, במקרים חמורים יכולים להביא לכדי פגיעות חמורות ואלו לכדי נכות כללית.

כאשר מדובר בנכות כללית אשר נגרמה כתוצאה מעבודה הליך התביעה מול הביטוח הלאומי מתייחס לכך ומזכה את אלו אשר מוגדרים כבעלי נכות כללית מעבודה בקצבה מותאמת.

 

תאונות עבודה ומחלות מקצוע

תאונות קורות כול הזמן כך שנדמה שלא ניתן למנוע אותן. לא תמיד כך הדבר ולעיתים ישנן תאונות אשר כן ניתן להצביע בהן על האחראי ולהראות כי היה ניתן למנוע את התאונה וזאת לא נעשה עקב רשלנות לדוגמא. כאשר מדובר בתאונות המתרחשות בדרך הלוך או חזור מהעבודה וכמובן במהלך העבודה, גם אם לא היה ניתן למנוע את התאונה, הביטוח הלאומי מעין לוקח אחריות על התאונה ובעצם מפצה את הנפגע על הפגיעה שחווה.

 

נכות כללית

כולנו מכירים את הניכוי לביטוח הלאומי אשר יורד מהשכר שלנו בכול חודש, או שעלינו להפריש במסגרת היותנו ישראלים כעצמאים ואפילו כמובטלים. בהמשך לתשלומים החודשיים שכול אדם משלם, תפקידו של הביטוח הלאומי לסייע לנו כאשר נצטרך לכך ובין מצבים אלו נמצאים כמובן מצבים של פגיעות חמורות מעבודה אשר הובילו לכדי נכות כללית.

 

הכרה בנכות

לאחר שאנשים נקלעים למצבים רפואיים אשר מביאים אותם לכדי נכות כלשהיא שמקשה עליהם לעבוד ולהתפרנס כאשר עשו בעבר, על מנת באמת לקבל את ההטבות והסיוע שהמדינה מציעה במסגרת הביטוח הלאומי, נדרש מהנפגע להגיש תביעה לביטוח הלאומי ובה פירוט של המקרה ושל המצב הנוכחי. לאחר מכן, הביטוח הלאומי יחליט האם לקבל את התביעה ובעצם להכיר בנפגע כבעל נכות כללית שנגרמה מעבודה ובהמשך לכך לקבוע את ההטבות.

 

הסתייעות באיש מקצוע

בדומה להרבה הליכים אחרים בחיים אשר איננו מבינים בהם דיה ועל כן כדאי שנסתייע באדם חיצוני שמתמחה בכך, גם בהקשרי הליכים של נכות כללית מעבודה יש איש מקצוע אשר ניתן וכמובן כדאי לפנות אליו והוא עו"ד נכות כללית. זכרו כי מדובר בעתיד שלכם ובסיוע שמגיע לכם ובהמשך לכך תרצו מישהו שבאמת מתמחה ומבין בתחום כך שהוא יוכל להוביל את התהליך עבורכם במקצועיות ובמסירות עד שתקבלו את ההכרה ואת הסיוע שמגיע לכם.

תביעה לנכות כללית מעבודה היא הצעד הראשון על מנת לקבל סיוע מהמדינה כפי שמגיע לכם באם אתם משלמים ביטוח לאומי כנדרש ובעצם כחוק. נכות כללית יכולה להיות בכול מיני דרגות חומרה אך בכול מקרה, גם מהקלה ועד לחמורה ביותר, מגיע לכם סיוע כדי להתמודד עם המצב ולא כדאי שתוותרו עליו רק בגלל פחד מהליכים מסובכים או מאי הידיעה היכן להתחיל כדי לקבל זאת.

נכות כללית

 

אולי יעניין אותך גם

נכות עקב תאונת עבודה
עריכת דין
נכות בשל תאונת עבודה

לצערנו, אנשים בריאים מוצאים את עצמם לא פעם כמוגבלים פיזית בתנועה בעקבות תאונת עבודה שאירעה להם. לעיתים מדובר בנכות שמוגדרת כנכות זמנית, לעיתים מדובר בנכות

קרא עוד »
סירנה
עריכת דין
כמה נקודות זה שלילת נהיגה

בין אם אתם מודעים לעובדה הזאת ובין אם לא, השיטה הישראלית לקבוע חומרה של ביצוע עבירות נהיגה שבוצעו על ידכם היא דרך שיטת הנקודות. כמובן

קרא עוד »
מדדים ונתונים
עריכת דין
טיפים לניהול חברה בע"מ

לפני כמה שנים החלטתם לצאת לדרך יזמית חדשה ולפתוח עסק קטן בתחום שלכם. לאט לאט ובשעה טובה העסק הלך וגדל, והיום אתם עומדים במצב של

קרא עוד »
עורך דין
עריכת דין
חוק איסור לשון הרע

בעידן שבו תרבות השיימינג ברשתות החברתיות צוברת תאוצה, רבים אינם מודעים לעבודה כי הם יכולים לתבוע בגין לשון הרע אשר הופנה כלפיהם. כיצד מגישים ומהו

קרא עוד »