4 טיפים לחיסכון נכון

אנו חיים בתקופה של תרבות צריכה, בה יש שפע של מוצרים מכל סוג – שגורמים לנו לעיתים לבזבז הרבה יותר כסף משאנחנו באמת צריכים. הרגלי צריכה וחיסכון לא נכונים עלולים לגרום לנו להיכנס לחובות – והדבר נכון ביתר שאת לגבי תקופת הקורונה, בה רבים מאיתנו גם איבדו את עבודתם. איך ניתן לחסוך את הכסף שלכם בצורה טובה ואפקטיבית?

 

תכננו תקציב חודשי מראש

העצה אולי הכי פרקטית שנוכל לתת לכם, היא לתכנן מראש באופן חודשי על מה אתם מתכננים להוציא כסף החודש. אתם מכירים הכי טוב את הוצאות המחיה שלכם או של המשפחה שלכם. אתם יודעים כמה עולה לכם קנייה ממוצעת בסופר, כמה כסף בחודש אתם מוציאים על דלק, כמה אתם משלמים על חשבונות ועוד.

תקציבו לעצמכם מראש סכום שמיועד להוצאות השוטפות שלכם (אפשר גם להשאיר טיפה "ספייר" למקרה הצורך), ואת השאר תייעדו לחיסכון. כאשר אנחנו מקציבים לעצמנו מראש את ההוצאות החודשיות, הרבה יותר קל שלא להתפתות לבזבז יותר ממה שבאמת צריך.

 

צמצמו את ההוצאות על מותרות

הטיפ הזה אולי יישמע מאוד טריוויאלי, אך לאנשים רבים הוא קשה ליישום. תרבות הצריכה שאנו חיים בה הרגילה אותנו לבזבז לא מעט כספים על מותרות – בין אם זה קניית בגדים (כאשר הארון שלכם כבר מפוצץ), ישיבה במסעדות, הזמנות של אוכל במשלוח, יציאות יקרות ועוד.

תאמצו לעצמכם גישה, לפיה אתם מגבילים את הסכום שאתם מוציאים על מותרות בחודש – ואל תעברו אותו. גם אם זה יהיה קשה לוותר על פריטים יפים באתרי השופינג באינטרנט, בסוף החודש אתם תודו לעצמכם על כך.

 

תתחילו להשתמש בקופונים ומבצעים

מאות אלפי ישראלים כבר גילו את אתרי הקופונים השונים, ועושים בהם שימוש תדיר. בהתחלה זה אולי ייראה לכם קצת לא נעים לגשת לקופאית בסופר עם קופון, אך מהר מאוד תגלו שזאת דרך יעילה מאוד לחסוך לא מעט כסף.

בעזרת קופונים תוכלו גם להקצות סכום קטן בכל חודש שילך על מותרות (על אף שזה נוגד את הסעיף הקודם – זה בסדר כל עוד התקציב שלכם למותרות הוא מוגבל וידוע מראש).

 

בדקו האם מגיעים לכם החזרי מס מהמדינה

ישנה דרך בה תוכלו להרוויח כמה אלפי שקלים בממוצע בחזרה מהמדינה – והיא החזרי מס.

החזרי המס ניתנים כאשר התרחש שינוי כלשהו בחייכם, שעבורו אתם זכאים לקבל נקודות זיכוי במס הכנסה – אך כבר שילמתם כל השנה מס מלא (שכן רשויות המס בדרך כלל מעדכנות את שיעור המס שהן גובות מאיתנו רק פעם בשנה).

כדי לבדוק אם אתם זכאים להחזרי מס, תוכלו להיכנס לאתר "החזר מס לשכירים" – ותוך מספר דקות לקבל תשובה (ללא עלות או התחייבות). למעלה ממחצית מהעובדים השכירים בישראל זכאים להחזרי מס, אולי גם אתם?

 

חיסכון

אולי יעניין אותך גם

מס הכנסה
פיננסים
מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה?

לאחרונה אנו עדים למקרים רבים שבהם אזרחים מגלים כי הם זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה. במרבית המקרים  מדובר באזרחים שמגלים את העובדה הזו לאחר תקופה

קרא עוד »